| CCT (KELVIN) | 4000K (NATURAL WHITE) |
| POWER (W) | 6 |
| LUMINUS EFFICIENCY | 100 |
| LIGHT BEAM ANGLE | 140° |
| CRI | 85 |
| POWER FACTOR | 0.5 |
| DIMENSIONS (mm) | 400x116x53 |
| FLICKER | No |
| IP PROTECTION CLASS | IP44 |
| SWITCH ON/OFF | 25000 |
| LIFETIME (H) | 25000 |
| DIMMABLE | No |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 220-240V 50 60Hz |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | E |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | PC |
| BODY COLOR | CHROME |
| TEMPERATURE (Ta) | 20°C to 45°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 2 |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 600 |
| PCS PER BOX | 20 |
| PRODUCT HEIGHT (mm) | 116 |
| PRODUCT WIDTH (mm) | 400 |
| PRODUCT DEPTH (mm) | 53 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 540 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 430 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 345 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.0801 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 272.5 |
| EAN-13(Inbox) | 6970233832058 |