JULIA series Ceiling Fixtures presents a design flexibility with E27 lampholder and Microwave sensor and 2 different colors of rings in its package.
| DIMENSIONS (mm) | Ø300x90 |
| IP PROTECTION CLASS | IP54 |
| SWITCH ON/OFF | 20000 |
| DIMMABLE | No |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 220-240V AC ~ 50/60Hz |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | Aluminum |
| BODY COLOR | WHITE (+BLACK RING) |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°CTa+40°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 2 |
| SENSOR TYPE | Microwave |
| DETECTION ANGLE OF SENSOR | 90 |
| DETECTION DISTANCE OF SENSOR (m) | Max.5m |
| TIME DELAY OF SENSOR (s) | 20sec - 10min |
| INSTALLATION HEIGHT OF SENSOR (m) | Max.5m |
| SOCKET | E27 |
| PCS PER BOX | 10 |
| PRODUCT DEPTH (mm) | 300 |
| OUTBOX GROSS WEIGHT (Kg) | 9,27 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 633 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 507 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 328 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.1053 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 927 |
| EAN-13(Inbox) | 6977231353318 |