SIGNAL REPEATER MAESTRO-12 PWM 4xCH 12V-36VDC 3kV IP20 6210270 VITO New
SIGNAL REPEATER MAESTRO-12 PWM 4xCH 12V-36VDC 3kV IP20 6210270 VITO
Product Code: 6210270
MAESTRO-12 is a 4 channel, 5A per channel. 12-36V constant voltage Signal Repeater. To receive PWM signal control. A constant voltage dimmer can power an infinite number of signal amplifiers connected in series or parallel, and achieve synchronized lighting control (dimming) of all sections. Apply to single color, dual color, RGB or RGBW constant voltage LED strip or module.
New product
Technical Specs
POWER FACTOR 0.5
DIMENSIONS (mm) 175x45x27
FLICKER No
IP PROTECTION CLASS IP20
DIMMABLE Yes
OPERATION VOLTAGE (V) 12-36VDC
ELECTRICAL PROTECTION Class III
BODY MATERIAL ABS
TEMPERATURE (Ta) -30℃~55℃