COMBO is a 2 in 1 panel led light fixture equiped with LED sources in the backlight position. It can be installed in-grid, on the surface of the ceiling without additional frame or suspended with the pendant set PANELFIX-P (suspension set has to be ordered seperately). Housing of aluminum board electrostatically painted with sandblasted finishing in mat white color. External standard driver is included. Diffuser of opal polystyrene with anti-yellow treatment with 160 degrees beam angle.
| CCT (KELVIN) | 4000K (NATURAL WHITE) |
| POWER (W) | 36 |
| LUMINUS EFFICIENCY | 120 |
| LIGHT BEAM ANGLE | 160° |
| CRI | 80 |
| POWER FACTOR | 0.9 |
| DIMENSIONS (mm) | 595x595x30 |
| FLICKER | No |
| IP PROTECTION CLASS | IP20 |
| SWITCH ON/OFF | 30000 |
| LIFETIME (H) | 30000 |
| DIMMABLE | No |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 220-240V AC ~ 50/60Hz |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | E |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | Aluminum |
| BODY COLOR | WHITE |
| TEMPERATURE (Ta) | -25°Cta+45°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 2 |
| CUT SIZE DIMENSIONS (mm) | N/A |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 4320 |
| PCS PER BOX | 8 |
| PRODUCT DEPTH (mm) | 595 |
| OUTBOX GROSS WEIGHT (Kg) | 13 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 625 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 310 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 640 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.124 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 1625 |
| UGR | 22 |
| EAN-13(Inbox) | 6977231353615 |