RECESSED LED PANEL HELEN 9W 3CCT (3000K/4000K/6000K) 945Lm CUT-HOLE Ø90MM IP54 ROUND 2027505 VITO
Product Code:
2027505
HELEN is a family of round waterptoof recessed LED light fixtures equiped with LED sources in the backlight position. This version is with 3xCCT function. Housing of plastic board painted with sandblasted finishing in sandy white. Diffuser of opal polycarbonate with anti-yellow treatment. DOB type of driver is included in the product.
New product
| CCT (KELVIN) | 3CCT (3000K/4000K/6000K) |
| POWER (W) | 9 |
| LUMINUS EFFICIENCY | 105 |
| LIGHT BEAM ANGLE | 120° |
| CRI | 80 |
| POWER FACTOR | 0.5 |
| DIMENSIONS (mm) | Ø120×H26 |
| FLICKER | No |
| IP PROTECTION CLASS | IP54 |
| SWITCH ON/OFF | 30000 |
| LIFETIME (H) | 30000 |
| DIMMABLE | No |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 220-240V AC ~ 50/60Hz |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | E |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | PC |
| BODY COLOR | WHITE |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°CTa+40°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 3 |
| CUT SIZE DIMENSIONS (mm) | Φ90 |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 945 |
| PCS PER BOX | 100 |
| PRODUCT DEPTH (mm) | 120 |
| SWITCH ON OFF | 30000 |
| OUTBOX GROSS WEIGHT (Kg) | 5 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 390 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 266 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 266 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.0276 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 50 |
| EAN-13(Inbox) | 6977231354605 |

