Pendant with Cable & Terminal Block presents a long lifetime.This model includes an E27 socket for the desired lighting flexibility. It's ready to be operated with its easy installation and maintenance.
| POWER (W) | 220V 4A |
| LUMINUS EFFICIENCY | #DIV/0! |
| DIMENSIONS (mm) | ∅37x220 |
| IP PROTECTION CLASS | IP20 |
| OPERATION VOLTAGE (V) | Max 250V AC-50/60 Hz |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | PP |
| BODY COLOR | WHITE |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°CTa50°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 2 |
| SOCKET | E27 |
| PCS PER BOX | 100 |
| PRODUCT DEPTH (mm) | 37 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 340 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 260 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 210 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.0186 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 34.7 |
| EAN-13(Inbox) | 6977231355336 |