PALACE series SPOTS with Metal Sheet & Glass diffuser presents a long lifetime.This model includes GU5.3 socket for the desired lighting flexibility.It's ready to be operated with its easy installation and maintenance.
| CCT (KELVIN) | 4200K (NATURAL WHITE) |
| POWER (W) | Max. 8.5W |
| DIMENSIONS (mm) | Ø100x22 |
| IP PROTECTION CLASS | IP20 |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 220V-50/60Hz |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | G |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | Stainless Steel & Glass |
| DIFFUSER MATERIAL | Glass |
| BODY COLOR | CHROME |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°CTa50°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 2 |
| CUT SIZE DIMENSIONS (mm) | Ø60 |
| SOCKET | GU5.3 |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 180 |
| PCS PER BOX | 50 |
| PRODUCT HEIGHT (mm) | 22 |
| PRODUCT WIDTH (mm) | Ø100 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 520 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 210 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 270 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.0295 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 118 |
| EAN-13(Inbox) | 6970233834434 |