| CCT (KELVIN) | 6500K (COOL WHITE) |
| POWER (W) | 12 W/m |
| LUMINUS EFFICIENCY | 100 |
| LIGHT BEAM ANGLE | 120° |
| CRI | 80 |
| POWER FACTOR | 0.5 |
| DIMENSIONS (mm) | 8x50000 |
| FLICKER | No |
| IP PROTECTION CLASS | IP65 |
| SWITCH ON/OFF | 35000 |
| LIFETIME (H) | 25000 |
| DIMMABLE | Yes |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 220V |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | E |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | Copper+Plastic |
| BODY COLOR | WHITE |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°CTa+40°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 3 |
| THICKNESS OF LED STRIP (mm) | 1 |
| WIDTH OF LED STRIP (mm) | 8 |
| LED STRIP ROLL (m) | 50 |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 1200 |
| PCS PER BOX | 1 |
| PRODUCT DEPTH (mm) | 50000 |
| CHIP SIZE | COB |
| OUTBOX GROSS WEIGHT (Kg) | 4,2 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 330 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 330 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 185 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.0201 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 4200 |
| EAN-13(Inbox) | 6977231353837 |
| CHIPS m | 240 |
| LED STRIP CUT SIZE (cm) | 10 |