E27 PLASTIC LAMPHOLDER WHITE PRESSED END BASE FULL THREADED WITH 2 RINGS 7300010 VITO
Family: PLASTIC LAMPHOLDER
Product Code:
7300010
PLASTIC LAMPHOLDER series with Plastic body & Copper contacts presents long lifetime.This 250V 4AW model includes E27 socket for the desired lighting flexibility.It's ready to be operated with its easy installation and maintenance. This model includes two rings and is supplied
disassembled in the box.
New product
| POWER (W) | 250 V/4A |
| DIMENSIONS (mm) | ∅40x59 |
| IP PROTECTION CLASS | IP20 |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 220V-50/60Hz |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | Plastic, Bakelite & Copper |
| BODY COLOR | WHITE |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°CTa50°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 2 |
| SOCKET | E27 |
| PCS PER BOX | 300 |
| PRODUCT HEIGHT (mm) | 59 |
| PRODUCT WIDTH (mm) | ∅40 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 490 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 385 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 280 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.0528 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 40.67 |
| EAN-13(Inbox) | 8697548436327 |

