| CCT (KELVIN) | 3CCT (3000K/4000K/6500K) |
| POWER (W) | 50 |
| LUMINUS EFFICIENCY | 120 |
| LIGHT BEAM ANGLE | 120° |
| CRI | 80 |
| POWER FACTOR | 0.9 |
| DIMENSIONS (mm) | Ø450x48 |
| FLICKER | No |
| IP PROTECTION CLASS | IP44 |
| LIFETIME (H) | 25000 |
| DIMMABLE | No |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 170-240V AC ~ 50/60Hz |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | D |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | Aluminum |
| BODY COLOR | WHITE |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°CTa+40°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 2 |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 6000 |
| PCS PER BOX | 8 |
| OUTBOX GROSS WEIGHT (Kg) | 10.39 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 465 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 465 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 470 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.1016 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 1298.75 |
| EAN-13(Inbox) | 6977231352045 |