| CCT (KELVIN) | 3CCT (3000K/4000K/6000K) |
| POWER (W) | 30 |
| LUMINUS EFFICIENCY | 116 118 120 |
| LIGHT BEAM ANGLE | 120° |
| CRI | 80 |
| POWER FACTOR | 0.9 |
| DIMENSIONS (mm) | 154.7x149.9x26 |
| FLICKER | No |
| IP PROTECTION CLASS | IP66 |
| SWITCH ON/OFF | 30000 |
| LIFETIME (H) | 30000 |
| DIMMABLE | No |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 180-265V AC ~ 50/60Hz |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | D |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class I |
| BODY MATERIAL | Aluminum |
| BODY COLOR | WHITE |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°Cta+50°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 3 |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 3480 3540 3600 |
| PCS PER BOX | 20 |
| SWITCH ON OFF | 30000 |
| OUTBOX GROSS WEIGHT (Kg) | 11.00 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 400 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 300 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 200 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.024 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 550 |
| IK PROTECTION CLASS | IK07 |
| EAN-13(Inbox) | 6977231352113 |