| CCT (KELVIN) | 4000K (NATURAL WHITE) |
| POWER (W) | 100 |
| LUMINUS EFFICIENCY | 120 |
| LIGHT BEAM ANGLE | 70°x135° |
| CRI | 70 |
| POWER FACTOR | 0.9 |
| DIMENSIONS (mm) | 483x186x84 |
| FLICKER | No |
| IP PROTECTION CLASS | IP65 |
| SWITCH ON/OFF | 30000 |
| LIFETIME (H) | 30000 |
| DIMMABLE | No |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 100-265V 50 60Hz |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | D |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class I |
| BODY MATERIAL | Aluminum |
| DIFFUSER MATERIAL | PC |
| BODY COLOR | RAL 7024 |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°CTa60°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 3 |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 12000 |
| PCS PER BOX | 10 |
| PRODUCT DEPTH (mm) | 84 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 510 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 405 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 375 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.0775 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 1353 |
| IK PROTECTION CLASS | IK08 |
| EAN-13(Inbox) | 6977231350089 |