| CCT (KELVIN) | 4000K (NATURAL WHITE) |
| POWER (W) | 30 |
| LUMINUS EFFICIENCY | 100 |
| LIGHT BEAM ANGLE | 120° |
| CRI | 80 |
| POWER FACTOR | 0.9 |
| DIMENSIONS (mm) | 320x320x50 |
| FLICKER | No |
| IP PROTECTION CLASS | IP65 |
| SWITCH ON/OFF | 30000 |
| LIFETIME (H) | 30000 |
| DIMMABLE | No |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 220-240V AC ~ 50/60Hz |
| ENERGY SAVING (%) | 85% |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | E |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | ABS & Polycarbonate |
| BODY COLOR | WHITE |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°Cta+50°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 2 |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 3000 |
| PCS PER BOX | 10 |
| PRODUCT DEPTH (mm) | 50 |
| OUTBOX GROSS WEIGHT (Kg) | 13 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 580 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 345 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 345 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.069 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 1261 |
| IK PROTECTION CLASS | IK06 |
| EAN-13(Inbox) | 6977231355169 |