| CCT (KELVIN) | 5xCCT(30K/40K/65K/30K+65K/65K+30K) |
| POWER (W) | 15 |
| LUMINUS EFFICIENCY | 90 |
| LIGHT BEAM ANGLE | 110° |
| CRI | 80 |
| POWER FACTOR | 0.5 |
| DIMENSIONS (mm) | 198x180x70 |
| FLICKER | No |
| IP PROTECTION CLASS | IP65 |
| SWITCH ON/OFF | 30000 |
| LIFETIME (H) | 30000 |
| DIMMABLE | No |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 220-240V AC ~ 50/60Hz |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | F |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | Aluminum |
| BODY COLOR | BLACK |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°CTa+40°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 2 |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 1350 |
| PCS PER BOX | 20 |
| SWITCH ON OFF | 30000 |
| OUTBOX GROSS WEIGHT (Kg) | 13.50 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 443 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 412 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 447 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.0816 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 675 |
| IK PROTECTION CLASS | IK05 |
| EAN-13(Inbox) | 6977231352496 |