PLASTIC LAMPHOLDER series PENDANTS with Plastic body and presents Lm lighting performance and Hours long lifetime.This W model includes LED or E27 socket for light beam-angle as desired lighting flexibility.It's ready to be operated with its easy installation and maintenance.
| POWER (W) | 250V 4A |
| LUMINUS EFFICIENCY | #DIV/0! |
| DIMENSIONS (mm) | ∅37x225 |
| IP PROTECTION CLASS | IP20 |
| OPERATION VOLTAGE (V) | Max 250V AC-50/60 Hz |
| ELECTRICAL PROTECTION | Class II |
| BODY MATERIAL | Aluminum |
| BODY COLOR | BLACK |
| TEMPERATURE (Ta) | -20°CTa50°C |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 2 |
| SOCKET | E27 |
| PCS PER BOX | 400 |
| MIDBOX QUANTITY (pieces) | 100 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 470 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 400 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 420 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.079 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 34.5 |
| EAN-13(Inbox) | 6970233832591 |