| CCT (KELVIN) | 6000K (COOL WHITE) |
| POWER (W) | 12 |
| LUMINUS EFFICIENCY | 110 |
| LIGHT BEAM ANGLE | 120° |
| CRI | 85 |
| POWER FACTOR | 0.6 |
| DIMENSIONS (mm) | 167.4x30.7x167.4 |
| FLICKER | No |
| IP PROTECTION CLASS | IP20 |
| SWITCH ON/OFF | 30000 |
| LIFETIME (H) | 30000 |
| DIMMABLE | No |
| OPERATION VOLTAGE (V) | 220-240VAC 50/60Hz |
| ELECTRICAL EFFICIENCY INDEX (EEI) | E |
| BODY MATERIAL | PP |
| DIFFUSER MATERIAL | PP |
| BODY COLOR | WHITE |
| GUARANTEE PERIOD (y) | 3 |
| LUMINOUS FLUX (Lm) | 1320 |
| PCS PER BOX | 60 |
| Correlated Color Temperature (CCT) (K) | 6000K |
| Color Rendering Index (CRI) | 85 |
| Power Factor (0PF1) | 0.6 |
| Electrical Protection Class | Class II |
| Ambient Temperature (Ta) | -20℃~+40℃ |
| PRODUCT HEIGHT (mm) | 30.7 |
| PRODUCT WIDTH (mm) | 167 |
| PRODUCT DEPTH (mm) | 167.4 |
| OUTBOX LENGHT (mm) | 545 |
| OUTBOX WIDHT (mm) | 375 |
| OUTBOX HEIGHT (mm) | 375 |
| OUTBOX VOLUME (m^3) | 0.0766 |
| UNIT GROSS WEIGHT (g)2 | 197.67 |
| EAN-13(Inbox) | 6970233831099 |